Престольне свято у Загаєцькому чоловічому монастирі на честь Святителя Іоанна Милостивого

25 листопада Українська Православна Церква відзначає день пам’яті святителя, патріарха олександрійського Іоанна Милостивого.

Цей день є престольним празником обителі у с. Малі Загайці Шумського району Тернопільської області. Святкову Божественну Літургію очолив керуючий Тернопільською єпархією УПЦ митрополит Тернопільський та Кременецький Сергій (Генсицький). Йому співлужили єпископ Шумський Іов (Смакоуз), намісник Загаєцького чоловічого монастиря святого Іоанна Милостивого архімандрит Герман (Вельков) та сонм священників благочиння.

За Літургією була піднесена сугуба молитва за мир в нашій державі.

Згідно рішення Священного Синоду Української Православної Церкви архімандрит Герман був призначеним намісником, ігуменом Загаєцького чоловічого монастиря на честь Святителя Іоанна Милостивого.

Настоятель обителі архімандрит Герман отримав значну церковну нагороду- жезл, як символ духовної влади.

Владика Сергій вручив наміснику чоловічого монастиря ікону Божої Матері «Геронтиса» (що означає «стариця», «наставниця») – одна з найбільш шанованих святинь Святої гори Афон, покровителька старців і старчества.

Після Богослужіння єпископ Шумський Іов звернувся зі словами проповіді до вірян.