У селі Рохманів Шумського району урочисто підняли купол на храм, котрий вже кілька років будує для себе місцева громада Української Православної Церкви. На святковій події були присутні не лише віряни Рохманова, а й гості з інших міст і сіл України, керівництво Почаївської духовної семінарії, кияни, представники Камянець-Подільської єпархії тощо.
Свято у Рохманові стало знаковим для православних цього краю, адже понад десять років тому цей приход став одним з перших, який змушували до так званого «почергового богослужіння» з прихильниками Київського патріархату.
Навесні 2005 року представники нашвидкуруч зареєстрованої громади УПЦ КП уперше намагались вдертися до православного храму. Тоді очільник громади УПЦ, законного користувача старовинної Свято-Троїцької церкви (1730 року побудови), намагався відстояти храм, зачинившись і голодуючи у ньому. Однак згодом протоієрей Олег Сірко та віряни УПЦ відмовились брати участь у роздмухуванні конфлікту, і храм остаточно захопив Київський патріархат. Втім, православна громада настояла на своїй правді через судовий позов, у котрому вимагала скасувати незаконні розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 20 квітня 2005 року № 180 та від 18 травня 2005 року № 246. У цих документах встановлювалось, що спірним храмом нібито повинні користуватись обидві громади – УПЦ та УПЦ КП, при тому, що перша має право на користування храмом-пам’яткою з 1946 року, підкріплене рішенням про передачу споруди громаді УПЦ у 1991 році.
Наметовий храм на честь Олександра Невського простояв у Києві кілька років, неподалік місця, де колись, до більшовицького перевороту, тут була велична церква на честь святого. Намет знесли вже за часів президенства Віктора Януковича, і громада УПЦ попросила про виділення землі у Рохманові для будівництва нової культової споруди. Тодішня обласна влада пішла на поступки.
17 грудня 2016 року на майбутній Свято-Троїцький храм, котрий будувався власними зусиллями вірян та їхніх однодумців, підняли та встановили купол. Один з приділів храму буде висвячений на честь Олександра Невського – на згадку про «київські» часи. Піднесений купол цього дня освятив незмінний настоятель православної громади Рохманова протоієрей Олег Сірко, котрий пережив напади, побої, голодування та інфаркт.
Свято, котре зібрало у Рохманові непохитну православну громаду та всіх, хто підтримував її всі ці роки, стало справжньою винагородою вірянам за все пережите. Вигравши суди в усіх інстанціях, Свято-Троїцька громада УПЦ не стала поглиблювати протистояння у селі та відійшла, не претендуючи на захоплений храм, збудувавши для себе нову святиню, і ці люди подають надію усім, хто нині опинився у схожій скруті.