ЗВЕРНЕННЯ ДУХОВЕНСТВА І МИРЯН КАФЕДРАЛЬНОГО СОБОРУ СВВ.МЦЦ. ВІРИ, НАДІЇ, ЛЮБОВІ ТА СОФІЇ М. ТЕРНОПОЛЯ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Слава Господу нашому Ісусу Христу!

Шановні тернополяни!

Нині земний і Небесний Ієрусалим зустрічає Господа Христа Спасителя Нашого!

Вітаємо з величним торжеством всіх Боголюбивих Християн і молитовно бажаю бути з тим, хто нині є «Благословен грядий во імя Господнє!»

Помолімося, щоб і наші християнські душі та серця прийняли Іісуса Христа, Який йде до нас, щоб звільнити нас від гріха та смерті і воскресити в життя вічне!

Всемилостивий   Бог дав нам, грішним, Свій Божий дар – святий храм свв. мчц. Віри, Надії, Любові та Софії – котрий на Ваших очах виріс і став Святим місцем Бога Всевишнього, в якому біля 30 років живе благодать Божа і звучить молитва. І земна держава Україна підтвердила, що ця Божа Святиня є храмом Української Православної Церкви.

Життя нашої Церкви та Тернопільської єпархії і нашого храму здійснюється на основі найвищого Закону України – Конституції, котра зафіксувала законно нас як  Українську Православну Церкву. Ми діємо згідно державних актів та документів, Статуту нашої Церкви та інших законодавчих норм, які надали нам право в повному обсязі виконувати свої обов’язки перед Богом та перед Державою.

В нашій Церкві постійно відбуваються молитви за спасіння вірних нашої Церкви та подяки Богу за мирне та сонячне небо Тернопілля, котре нині над нами, за Богомхраниму Україну – земну Батьківщину нашу!

Особливо нині звучать щоденні молитви за припинення війни за цілісність  Української держави, за військо наше, за всіх страждаючих від наслідків війни, молимося як за живих так і загиблих, за мир Божий в серцях, душах, сім’ях багатостраждальної землі нашої!

В цьому ми єдині з усім народом з усіма релігійними конфесіями – всім серцем любимо рідну землю і всіма силами, ділами, як можемо захищаємо її.

Скажемо наступне – протягом усіх років існування нашої громади ми намагались посильно і регулярно підтримувати престарілих, дітей-сиріт та інвалідів, в місцях позбавлення волі в Тернополі, на Шумщині та Кременеччині.

Після вчинення військової агресії РФ на землю України від нашої єпархії, і конкретно Тернопільського собору регулярно відправлялися бронежилети, амуніція, засоби технічної безпеки, автомобілі для військових потреб, а  також на кошти більше одного мільйона гривень було відправлено засоби зв’язку, ліки, продукти, будівельні знаряддя, тощо. Крім того,  за останній рік було відправлено кілька десятків тон гуманітарної допомоги для цивільних людей, які постраждали, зокрема в м. Харків, м. Чернігів, Полтавська обл., Миколаївська обл., Донечинна, Лиман, Святогірськ та всебічну волонтерську допомогу вимушеним переселенцям, які постраждали від лихоліття війни.

Але змушені сказати про тривожне. Спостерігаючи за агресивними діями по відношенню до нас Тернопільської спільноти, ми з сердечним болем стривожені  розділенням містян на так званих «правильних» і «неправильних». Тому ми, духовенство єпархії та миряни вірні Українській Православній Церкві, звертаємось до Вас, наші співвічизники, до якої конфесії Ви б не належали, з проханням не роз’єднуватись  у цей важкий для нашої Батьківщини час, не шукати ворогів там, де їх насправді немає, а об’єднати наші зусилля задля наближення даної перемоги над ворогом. У священному Євангелії на це застерігає Сам Христос: «Будь-яке царство, що розділилось саме в собі, запустіє… і не втримається…» (Мф. 12, 25)

 

Виникають питання!

Наші батьки, брати, сини і дочки, вірні Української Православної Церкви на рубежі життя та смерті, захищають всю Україну і нас з Вами – і там, в смертній борні стоячи пліч о пліч з побратимами різних конфесій та різних переконань. Хіба вони розділяються, чи є ворогами один одному?

І по якій совісті, по якому праву ми хочемо ще глибше розділити сім’ї, суспільство та навіть Церкву, перебуваючи в мирі і безпеці на Тернопільщині? Але ж це на все життя.. І яку відповідь ми дамо нашим воїнам-героям, котрі захищають мир на війні, коли вони повернуться в немирні міста, села, домі та церкви?

Застерігаємо всіх іменем Христовим і молимося:

Захисти Господи ще й від такої біди всіх всіх нас…

Ми сьогодні повинні бути разом. Так, ми всі різні, але в любові до Батьківщини, перед лицем війни ми єдині  і розділяти суспільство – це є страшний гріх проти народу та України!

Закликаємо благословення Господа нашого Іісуса Христа та просимо заступництва Пресвятої Богородиці за всіх, кому Бог дав  дар жити на Богомзбереженній  Україні: з вдячністю Господу живіть, моліться, терпіть, прощайте і перебувайте в Вірі, Надії, Любові між собою та благодаті Всепремудрого і Милостивого Бога Вседержителя на благословенному Тернопіллі в Святинях землі нашої.

Прийміть слова св.ап.Павла, які звучали нині в наших храмах: «Радуйтесь завжди в Господі, і ще кажу: радуйтесь… в молитві та проханні з подякою відкривайте свої бажання перед Богом, і мир Божий, який перевищує всякий розум, збереже серця ваші й помисли ваші в Христі Іісусі… і Бог миру буде з Вами» (Фп.4:49)

1 комментарий:

  1. Це душетрепещуще Звернення духовенства та мирян кафедрального собору свв. мцц. Віри, Надії, Любові та Софії м. Тернополя, Тернопільської єпархії УПЦ не може не проникнути в людські душі не тільки канонічних вірних у Христі, а і в душі всякої розумної і доброї з любовію в душі до кожної ближньої людини. Слова цього Зверненя це від Бога – правдиві і справедливі, з миром і любовію до кожної Божої людини від самих свв. вцц Віри, Надії, Любові та матері їх премудрості Софії!

    Сказано все, щоб зрозуміти істину від Бога про положення суспільства в сьогоднішній Україні та як з Божою помічу жити надалі без подальшого розділення на “правильних” та “неправельних”, бо перед Богом усі рівні – і удеї, і єліни, і українці, і росіяни і…, бо суд Божий буде тільки по діям людини -по заповітам Його.

    Сьогодні, як сказано у Зверненні, всі на війні “захищають свю Україну і нас з Вами – і там, в смертній борьбі стоячи пліч о пліч з побратими різний конфесій та різних переконань.ХІБА ВОНИ РОЗДІЛЯЮТЬСЯ, ЧИ Є ВОРОГАМИ ОДИН ОДНОМУ?”
    А коли вони повернуться до домівок, то що? – розпочнуть військову бородьбу уже одні – “правильні” проти других -“неправедних”? То тоді яка буде Україна, яка її доля? Тому кожному потрібно мати віру в Істину Божу, надію на милість Божу, на взаемну любов з кожним ближнім, щоб Мудрість Божа не покинула нас, а перебувала в нас усіх без поділу ні по яким якостям – ні тілесним, ні віросповіданням, ні по мові, ні по місцю проживання.
    Господи, допожи!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *