Митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій освятив новий храм у селі Бутин Збаразького району

23 вересня 2018 року керуючий Тернопільською єпархією УПЦ митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій (Генсицький) відвідав парафію у селі Бутин Збаразького району. У цей день владика Сергій звершив Божественну Літургію у співслужінні сонму духовенства єпархії та освятив престол новозбудованого храму на честь святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, чия пам’ять вшановується Церквою 22 вересня.

Цей молитовний дім постав у Бутині, щоб стати прихистком одразу для кількох православних громад округи. Ще кілька років тому парафіяни сусідніх сіл Бутин та Кинахівці відвідували Богослужіння у власних храмах, однак обидва були захоплені розкольниками. Не впавши у відчай, православні віряни цілої округи разом зі своїм пастирем протоієреєм Віталієм Гурєвим спочатку молились у домі старости кинахівської громади Степана Тивонюка, а потім перейшли у тимчасове приміщення в Бутині.

Швидше ніж за рік поруч з тимчасовим молитовним домом була закладена та швидко виросла нова будівля, в котрій щонеділі збирається близько 50-90 душ. У першу ж Великодню службу тут молились більше 100 чоловік.

Митрополит Сергій кілька разів приїздив до Кинахівців, щоб молитовно підтримати паству. Після святкування Хрещення Русі влітку 2017 року сюди також навідувались представники Кіпрської Православної Церкви, які висловили гнаній громаді свою підтримку та помолились тут разом зі священиками Тернопільської єпархії

У день освячення владика Сергій привітав громаду з цією важливою подією, подякував вірянам за стійкість та працю во славу Церкви Христової, яка була увінчана зведенням на їхній землі нового храму.

За Літургією співали два хори – семінарський, хор Почаївської семінарії та місцевий приходський – парафіяни храму святителя Феодосія Чернігівського.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *