Представники Тернопільської єпархії УПЦ взяли участь у підсумковій зустрічі з фахівцями ОБСЄ.

22 листопада 2017 року делегація духовенства і вірян Тернопільської єпархії Української Православної Церкви взяла участь у зустрічі з представниками місії ОБСЄ в Україні, під час котрої йшлося про підсумки річної роботи у сфері врегулювання міжконфесійних конфліктів у їхньому регіоні та на Рівненщині. Захід відбувся у місті Львові.

Ця складна і напружена робота включала, зокрема, проведення тренінгів і спроби налагодити діалоги у конфліктних селах.

У підсумковій зустрічі взяли участь чиновники, котрі також пропонували варіанти примирення людей з боку державної влади. Під керівництвом спеціалістів з ОБСЄ були напрацьовані реальні програмні кроки, котрі можуть вирішити насущні проблеми громад.

Наприклад, необхідно сприяти тому, щоб позбавлені статусу юридичних осіб релігійні громади могли відстоювати свої права. Окрім того, потрібно проводити громадські спільні заходи – прибирати територію, організовувати місіонерські виїзди та спілкування, однак без порушення канонічних правил, яких дотримуються у Православній Церкві.