У день Почаївської ікони Божої Матері православна громада Тернополя відзначила престольне свято

6 серпня 2018 року, в день Почаївської ікони Божої Матері, у кафедральному соборі Тернопільської єпархії Української Православної Церкви урочисто відзначили престольне свято, на яке завітав голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент (Вечеря).

Нижній храм собору освячений на честь Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, а верхній престол – на честь Почаївської ікони Божої Матері. Він був надбудований у 1998-1999 роках. Ошатний інтер`єр верхнього храму прикрашають мармуровий іконостас та мозаїчні іконописні композиції.

Цього дня була відслужена Божественна Літургія архієрейським чином. Богослужіння очолив керуючий Тернопільською єпархією УПЦ митрополит Тернопільський та Кременецький Сергій (Генсицький), котрому співлужив  архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, а також сонм священників благочиння.

Церква була переповнена вірянами, а також було багато паломників із сусідніх областей.

Після запричасного стиха владика Климент проголосив проповідь.

По завершенню Літургії вихованці місцевої недільної школи привітали віршами та піснеспівами усіх прихожан.